Depilacja ciała

Depilacja ciała

Za pomocą wosku można depilować wszystkie części ciała i daje to znakomite efekty. Efekt depilacji (gładka, miła w dotyku skóra) utrzymuje się ok. 3-4 tygodni, w zależności od tego jak szybko rosną u danej osoby włoski. Po 3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne, a po 4 tygodniach należy zabieg powtórzyć. U osób o słabym, jasnym owłosieniu efekt utrzymuje się dłużej. Włosy poddane zabiegowi muszą mieć odpowiednią długość, nie mogą być ani zbyt długie ani zbyt krótkie.
Najczęściej depilowane miejsca to: nogi, bikini, wąsiki, brwi, ręce. Kobiety, które mają problemy z nadmiernym owłosieniem twarzy poddają się depilacji baczków, policzków, brody a nawet szyi. Można depilować plecy, tors, kark, klatkę piersiową. Do depilacji stosujemy wosk kremowy o niskiej temperaturze topnienia (37-38 st).

Przed przystąpieniem do zabiegu oczyszczamy i odświeżamy skórę specjalnym preparatem, który umożliwia lepsze przyleganie wosku i tym samym skuteczniejsze usuwanie włosów. Na tak przygotowaną skórę nakładamy wosk zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, następnie nakładamy specjalny pasek fizelinowy, który jest zrywany zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku. Zrywanie jest niestety bolesne- stopień bólu zależy od wrażliwości osobniczej. Kończymy zabieg aplikując preparaty, które zapobiegają odrastaniu włosów, usuwają pozostałości wosku, nawilżają, działają przeciwzapalnie.

Bardzo ważną sprawą są peelingi, które należy wykonywać pomiędzy depilacjami. Dotyczy to w szczególności osób mających problemy z wrastaniem włosów- włos wrasta w naskórek, co może wywołać stan zapalny. Aby temu zapobiec należy regularnie złuszczać naskórek- wykonywać peeling, przeprowadzać masaż szorstką myjką (w kierunku „pod włos”), stosować balsamy zmiękczające i nawilżające skórę. Nie należy jednak stosować peelingu w dniu depilacji oraz nie używać przed samą depilacją balsamów do ciała.