Pielęgnacja stóp

PEDICURE

Wypielęgnowane i zdrowe stopy są podstawą dobrego samopoczucia i ważnym elementem urody. Warto otoczyć stopy szczególną troską i wykonać profesjonalny pedicure, który jest nie tylko zabiegiem upiększającym, ale również leczniczym. Pedicure wykonuje profesjonalną frezarką, która za pomocą szybko obracających się frezów usuwa zrogowaciały naskórek. Obejmuje: obcięcie i oszlifowanie paznokci przy pomocy odpowiednich sterylnych frezów, usunięcie standardowych lub fizjologicznych zrogowaceń za pomocą frezarki i jednorazowych frezów o różnej grubości nasypu. Kluczową rolę w zabiegu odgrywa prawidłowe usunięcie nagromadzonej warstwy rogowej naskórka –zbyt drastyczne prowadzi do szybszego podziału komórkowego, a co za tym idzie szybszego narastania zrogowaceń. Za małe pozostawia wzmożone napięcie skóry, co może skutkować powstawaniem bolesnych pęknięć. Uzyskany końcowy efekt jest nieporównywalny do pedicure wykonywanych za pomocą tarki, omegi. Do zabiegu wykorzystuje profesjonalne kosmetyki Gehwol.

PEDICURE LECZNICZY

Pedicure leczniczy jest klasycznym zabiegiem rozszerzonym o profesjonalną ocenę stanu stóp i płytki paznokciowej. Jeśli na stopach pojawiają się odciski lub modzele, pięty są popękane, a paznokcie uporczywie wrastają, problem nie jest wyłącznie estetyczny. Takie przypadki wiążą się z dyskomfortem, a nawet dolegliwościami bólowymi. Po konsultacji w gabinecie i wykluczeniu poważniejszych schorzeń zastosowany zostanie odpowiedni zabieg w celu usunięcia problemu. Wykonywany regularnie utrzymuje stopy w doskonałej kondycji i zapobiega powstawaniu patologicznych zmian w ich obrębie.

PEDICURE HYBRYDOWY

Pedicure hybrydowy jest najnowszym trendem w stylizacji paznokci skierowanym głównie do kobiet ceniących sobie naturalność oraz długotrwały efekt. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na pielęgnację paznokci i nie są zdecydowane na stylizację żelową lub akrylową. Zaletą pedicure hybrydowego jest szybkość wykonania i trwałość do ok. 3-4 tygodni. Preparaty do pedicure hybrydowego mają konsystencję lakieru do paznokci, utwardzane w lampie UV. Lakiery wykorzystywane w pedicure hybrydowym nie niszczą i nie obciążają płytki paznokcia. Lakier nie ściera się i nie odpryskuje. Dwie warstwy dają idealne pokrycie płytki paznokcia. Do wyboru jest klasyczny french lub inne najmodniejsze kolory.

PEDICURE SPA

Kompleksowy zabieg pielęgnacyjny dla suchej skóry stóp i paznokci, obejmujący delikatny peeling, masaż, bogatą w składniki odżywcze maskę oraz klasyczny pedicure. Pozostawia stopy gładkie, delikatne w dotyku i dogłębnie nawilżone.