Zabiegi aparaturowe

MIKRODERMABRAZJA

Mikrodermabrazja jest nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania naskórka, gdzie efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych kryształkami diamentów oraz pompy zasysającej martwy zrogowaciały naskórek. Podczas zabiegu intensywność złuszczania jest ściśle sprawdzana i dobierana indywidualnie dla każdego klienta, co sprawia, że zabieg ten jest bezpieczny, a jego rezultaty widoczne są natychmiastowo.
Cel zabiegu:
wygładzenie skóry, eliminacja nadmiernego rogowacenia i suchości skóry oraz jej regeneracja, zmniejszenie drobnych zmarszczek, wzrost absorpcji składników aktywnych z preparatów kosmetycznych, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny,stymulacja mikrokrążenia, co powoduje lepsze odżywienie komórek skóry.

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

To innowacyjna technologia, kosmetyczna alternatywa mezoterapii igłowej, gdzie technika kłucia igłą została zastąpiona zastrzykiem fali elektrycznej. Podczas tego zabiegu składniki odżywcze zostają „wtłoczone” w głąb skóry, dzięki zjawisku elekrtoporacji (w błonie komórkowej tworzą się mikrokanały za pomocą których, substancje aktywne przedostają się do wnętrza komórki). Mezoterapię osiąga się za pomocą dwóch głównych czynników: prądu impulsowego elektroforezy i bardzo odmładzających produktów odżywczych. Zabieg mezoterapii bezigłowej zwiększa sześciokrotnie zdolność skóry do wchłaniania substancji. Jest on bezbolesny i nie niesie ze sobą ryzyka infekcji lub krwawienia, co czyni go idealnym w długotrwałym użyciu.
Cel zabiegu:
regeneracja skóry oraz poprawa jej struktury, poprawa jędrności i kolorytu skóry, doskonałe nawilżenie i rewitalizacja skóry.

PEELING KAWITACYJNY

Kawitacja to zjawisko, które zachodzi, gdy wilgotną skórę potraktuje się falami ultradźwiękowymi. Tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki gazu, następuje gwałtowna zmiana ciśnienia i szereg procesów, których efektem jest rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka. Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, zakończony szpatułką, którą przesuwa się po zwilżanej wodą twarzy. Zjawisko kawitacji to inaczej „zimne gotowanie wody”. Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę bezboleśnie i dokładnie, a dodatkowo sterylizuje ją, a wiadomo nie od dziś, że to właśnie bakterie są główną przyczyną wyprysków. Peeling kawitacyjny to oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, wzbogacone o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowatych, pozbycie się zaskórników, wągrów i bakterii. Wygładza skórę, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę. Peeling doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorpcyjne.
Cel zabiegu:
złuszczanie zewnętrznej warstwy rogowej, martwych komórek, usuwanie łoju i innych zanieczyszczeń, miejscowe zrównoważenie metabolizmu komórek skóry,oczyszczenie i wyjałowienie skóry, likwidacja stanów zapalnych.

SONOFOREZA

Jest to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Wytwarzane przez ultradźwięki ciepło przenika w głąb tkanki, powodując odprężenie skóry i mięśni. Towarzyszy mu delikatny, głęboki masaż, poprawiający przepływ krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek. Sonoforeza to zabieg, który umożliwia przenikanie w głąb skóry nie tylko preparatom pielęgnującym, lecz również odpowiednim substancjom leczniczym, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, a także przyspieszają leczenie trądziku oraz pozostałych po nim zmian.
Cel zabiegu:
zwiększanie przepuszczalności błon komórkowych i przyspieszanie wchłaniania preparatów kosmetycznych, rozbijanie substancji odżywczych na małe molekuły, które mogą penetrować skórę poprawia wymianę jonową, wzmaga produkcję kolagenu, elastyny, pozostawia nadzwyczajnie odmłodzoną, odświeżoną i zregenerowaną skórę.

D’ARSONWAL

Zabieg aparaturowy, który za pomocą prądów wielkiej częstotliwości wykorzystywany jest do „uspokojenia podrażnionej skóry”. Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, lepsze odżywianie i przemianę materii w tkance skórnej. Prądy D’Arsonwala mają korzystny wpływ na zakończenia nerwowe skóry, tkankę podskórną oraz mięśnie twarzy. Zabieg darsonwalizacji działa przeciw trądzikowi, przedwczesnemu więdnięciu skóry oraz przeciw wypadaniu włosów. Ponadto, wytwarzający się ozon, podczas działania urządzenia, ma działanie dezynfekujące, bakteriobójcze i przeciwzapalne.
Cel zabiegu:
łagodzenie wszelkich podrażnień skóry, przyspieszenia przemiany materii w komórkach skóry, działanie bakteriobójcze.